Abych vám ulehčil práci, připravil jsem si odpovědi na otázky, které vás nejvíce zajímají.

Věřím, že budou další přibývat.

VAŠE DOTAZY

Fotíš "skupinky" ?

Jasně, většinou hned po obřadu, dokud jste všichni ještě pěkně oblečení a svěží. Doporučuji si předem připravit seznam skupinek, abychom pak neztráceli čas vymýšlením kdo s kým. Také doporučuji fotit hlavně rodinu. S přáteli vás vyfotím v průběhu dne.

Jak se z námi dopravíš? Jsi mobilní?

Na svatby jezdím vozem, tedy nejsem závislý na jízdních řádech. Někdy se může stát, že budu potřebovat dopravní výjimku, pokud by se svatba konala např. ve středu města. Ale s tím jste mi dosud vždy pomohli :) Mnohokráte se mi stalo, že jsem vozil svatebčany na hostinu apod. Také jedeme většinou mým vozem na portrétní focení. Takže si v klidu mlžete dát panáka.

Mohli bychom dostat ze svatby i neupravené fotky?

V tomto jsem asi v ČR unikát. Věřím, že můj výběr vás 100% uspokojí, nicméně věřím, že mimo tento výběr najdete spoustu dalších fotek, které vám udělají radost, ikdyž neupravené. Takže ANO, vždy na konci sezóny zasílám email všem klientům a tuto možnost jim nabízím. Jedná se o všechny nafocené fotky bez úprav.

Děláš fotky "na přání" ?

Náš zákazník, náš pán. Nicméně nemám moc rád, pokud se odchyluji od svého stylu. Takže fotky kdy nevěsta škrtí ženicha, nebo se družičky o ženicha přetahují apod... není něco co bych rád fotil. Věřím, že manželství, zvláště to čerstvé v den uzavření je o lásce a úctě. Samozřejmě humor mám rád, ale někdy je méně více.

Retušuješ fotky?

Fotky převáženě upravuji, tzn. upravuji sklon, tonalitu, jednotlivé barvy, zbavuji optických deformací či si hraji s kontrastem a expozicí. Ale většinu neretušuji. Retuš (pokožka, nedokonalosti pleti, objekty rušící kompozici, ramínko podprsenky apod...) provádím jen u vašich portrétů z blízka během portrétního focení. Ale určitě toto nedělám na fotkách z celého dne.

Poskytuješ i svatební alba z našich fotek?

Zatím ne.

Nabízíš i foto-budku?

Ne a ani to neplánuji. Velmi rád doporučím osvědčené dodavatele foto-budek / foto-zrdcadel na vaši svatbu.

Je možné platit kartou? Převodem na účet? Nebo jen cash?

Vzhledem k blížící se nové vlně EET, budu od 1.4.2020 přijímat platby jen převodem na účet. Doplňkově bude možnost platit kartou přímo po focení, pomocí platebního terminálu SumUp.

Jak dlouho tě budeme mít na svatbě?

Pokud se bavíme o focení celého dne, tak vězte, že se mě jen tak nezbavíte :) Svatba je pro mě příběh a rád jej vyprávím až do konce- tedy od příprav až po pokročilejší zábavu večer. Takže se určitě nestane, že odjedu po prvním tanci. Vždy, když cítím, že už nemám co nabídnout, dojdu za vámi a rozloučíme se, stejně tak s rodiči. Často se mi i stane, že mi svědci sdělí nějaké překvapení pro vás a já ještě zůstanu nad rámec času, abych to zachytil a vy tak měli krásnou vzpomínku.

Fotíte ve dvou?

Zatím ne, a nemyslím si, že k tomu někdy přistoupím. Díky předsvatebním schůzkám a detailnímu plánování se mi vždy podařilo najít možnost jak vše pokrýt sám za sebe.

Nabízíš i zásnubní / rande / předsvatební focení?

Ano, je to jedno z mých nejoblíbenějších focení. Hlavně je to dobré na seznámení se navzájem. Během focení poznáte jakým stylem komunikuji a pracuji. Navíc v případě, že spolu fotíme svatbu, tak máte toto focení zvýhodněné značnou slevou.

Máš na své klienty nějaké požadavky?

Nejsou to požadavky, ale přání. První je, že si budeme tykat. To druhé přání je více o vás. Přeji si abyste chtěli... Abyste chtěli vytvořit něco unikátního. nádhernou vzpomínku v podobě fotek. Toto si moc přeji.

Můžeme si u tebe zakoupit voucher?

Samozřejmě, toto je častý dárek, který u klienti pořizují. Poukaz lze vystavit na jakékoliv focení či určitou hodnotu. Platnost poukazu je 12 měsíců od zakoupení. Takže věřím, že si svůj termín najdete. Ale kdyby něco, je možné se domluvit na prodloužení. Je to jen o domluvě.

Nenašli jste co hledáte? Napište mi a společně to vyřešíme.